Niečo na oživenie zbierky

Maličkosť, ktorá obohatí Vašu vitrínku a záujme aj úplného laika pri pohľade do jej poličiek.


Keď som sa pustil do Veľkej vojny, mal som len matné tušenie ako krásne sa budú vynímať tieto skvosty vo vitrínke. Pri dokončievaní Triplana a jeho prvého umiestnenia do vitrínky, som si uvedomil, že tam niečo chýba. Totiž ako vieme, cez prvú svetovú vojnu mali piloti, a hlavne stíhacie esá, jedinečne označené svoje lietadlá. Umiestniť figúrky v mierke 1:48 sa mi veľmi nepozdávalo. Nakoniec ma napadlo dať ku každému lietadlu fotografiu jeho pilota. Ale chcelo to nejako štýlovo tie fotky spracovať.
Vyrezal som tri obĺžniky z balzy hrúbky 2 mm, nalakoval som ich 3x vrchným lakom. Samozrejme som to pred každým náterom jemne prebrúsil.
Fotografie pochádzajú z rôznych zdrojov na internete, len ich bolo treba poupravovať na rovnakú veľkosť. Upravil som aj farebné podanie, trochu som ich zozelenil, aby vyzerali staršie. Na záver som to vytlačil na špeciálny dekálový papier určený pre atramentové tlačiarne, a ten som klasickou metódou naniesol na drevené obĺžniky.
Uvažoval som o spôsobe umiestnenia menovky pilota, ale nejako sa mi dekál s menom nepozdával. Chce to niečo plastické, najlepšie vyleptané do plechu… takže, zatiaľ sú to piloti bez mena. Poznáte ich?
Finále bolo nastriekanie polomatného laku.


P.S. Ako ste si všimli, Sopwith Triplane ešte nemá výplet, ale už „len“ stačí natiahnuť silón.