Harvard Mk.II Classic Trainer

Když asi před měsícem dosloužila moje stará ALPS-ka pro tisk dekálů, nastal čas sehnat jinou tiskárnu. Už dříve jsem jí měl vyhlédnutou, ale „konečně“ nastal čas situaci řešit.

První testy tisků vyšly dobře, bylo nutné samozřejmě obtisky vyzkoušet prakticky. Už delší dobu jsem doma měl zpracované obtisky na Harvarda ve zbarvení Classic Trainers, který sídlí na letišti Plzeň – Líně. Byly sice v jiném měřítku, pro malý RC model, ale to při návrhu na PC nehraje roli.

Na test jsem vybral model od Academy. A zvolil jsem stavbu přímo z krabičky, bez úprav. Model je poměrně jednoduchý, interier je vybavený vcelku slušně, pro zavřenou kabinu by to chtělo doplnit jen pásy. S těmi se mi ale nechtělo dělat.

Interiér

Celkově se model staví hezky, velmi dobře lícuje, tmel byl třeba jen v obligátním místě na přechodech křídla do trupu a bylo třeba zatmelit vyhazovače v šachtách a na zadní přepážce pilotního prostoru. Dále jsem doplnil reflektory světlometů vyseknuté z folie a správnou anténu na hřbetě trupu.

Světlomety z folie
Tmelení mnoho nebylo

Po poměrně rychlé stavbě přišla na řadu moje „oblíbená“ činnost, která většinu mých modelů odsoudí k potupnému konci v odpadkovém koši. Povrchová úprava. Na ploteru jsem si vyřezal masky pro kabinu. Následoval nástřik oranžovou DayGlo, kterou jsem namíchal z lihových barev Agama. Následně jsem zamaskoval oražové plochy a přišla na řadu vrchní strana křídla, opět namíchaná z lihovek. Po opětovném zamaskování jsem zbytek nastříkal stříbrnou Tamiya XF-16. Bohužel jsem doma jinou stříbrnou neměl, ale jsem si jist, že to bylo naposledy co jsem tento odstín použil. Možná to bude jenom mýma rukama, ale stříkání bylo utrpením a výsledek je značně rozpačitý. Ne že by ostatní barvy dopadly o tolik lépe, ale alespoň se s nimi dobře pracovalo.

Po zalakování došlo na obtisky. Výsledek splnil očekávání a jsem rád že se mi podařilo najít technologii s kterou je výroba obtisků už od jednoho kusu hračkou.

Po závěrečném přelakování jsem dolepil detaily a hotovo.

Připouštím, že model není zrovna výstavní kousek. Na druhou stranu, umím i horší. Takže jen tiše doufám, že se hotový Harvard ztratí někde v temném koutě modelářské vitríny.

 

 

Obtisky dodal: www.vinar.cz