Výstava modelů v Jihlavě

KPM Jihlava pořádá výstavu mapující 30 let trvání klubu.

Jak je uvedeno na jiném místě tohoto magazínu, Klub plastikových modelářů Jihlava oslavuje v tomto roce třicetileté jubileum. Při této příležitosti jsme, za přispění i několika nečlenů, uspořádali výstavu mapující naše současné aktivity.

Výstava probíhá ve dnech od 19.10. do 21.11. 2004(v pondělí je zavřeno) ve výstavních prostorách Muzea Vysočiny v Jihlavě na Masarykově náměstí č. 57/58.

A co na ní lze shlédnout? Samozřejmě modely létajícíh aparátů od začátků letectví až po současnost, figurky a busty, diorámata a modely bojové techniky, sbírku leteckých odznaků, některé originály ilustrací pro časopis REVI, části skutečných strojů a zbraní z II. světové války a jako malé zpestření dvě zachovalé vystřelovací sedačky.

Srdečně zváni jsou všichni příznivci modelářství a historie, ale nejen oni, velice zajímavá je celá expozice Muzea Vysočiny.

Nalevo od vchodu do muzea můžete spatřit tento poutač.


Zde si můžete něco přečíst o historii klubu, prohlédnout si klubové fotky, nebo bokorysy člena KPM Jihlava Dušana Šimka.

Několik celkových pohledů na výstavu.

 

 

Dokonce i zástupci z hmyzí říše se přišli podívat na naši expozici. Zde moucha obecná prohlížející si vrtuli svého nehmyzího kolegy Mosquita ve vitrínce rozestavěných modelů.

Síň slávy.

Modely jsou ve vitrínách tématicky rozděleny.

Autor: Jaroslav Voráček