Skalpel – priateľ modelára

Ako sa nepríjemne rodinné nakupovanie zmenilo na nečakanú radosť….

Po návrate z práce mi manželka oznámila, že sa idu kupovať topánky pre našu mladšiu ratolesť. No fajn! Môj plán zatvoriť sa do dielne stroskotal, ba priam naopak, teraz ma čaká behanie po všetkých predajniach s topánkami v našom malom meste.
Na moje veľké prekvapenie, sme mali v pláne iba jednu obuv, a tá sa volala Zdravotnícke potreby.
Keď sme tam celá rodina vpadli, rozdeli sme sa na tri skupiny. Manželka s mladšou dcérou išla k stojanu s topánkami, staršia dcéra k vitamínovým prípravkom Marťankom a mňa očarila vitrínka s nástrojmi. Pinzety a skalple boli v jej strede!
To by možno ani nebolo tak prekvapivé, vedel som, že to tam bude, však som si už pár pinziet a nejaké nožnice v takomto obchode kúpil. Čo ma prekvapilo, bol ale skalpel s výmennými čepieľkami. A ani to by nebolo až také neobyčajné. Prekvapujúca bola cena tých britov! Totiž jeden kus stál rovných 6.50 Skk.
Predavačka hovorila niečo o pedikúrkach, čo si to kupujú a že to je sterilné a také nejaké rečičky. Na každý pád ja som sa už rozhodol. Ešte bolo treba k tomu kupiť rukoväť, tá stála 115 SKK, to je trochu viac, ale čo už.


Večer som trochu pátral po internete, keďže predavačka nemala žiadny reklamný plagátik, kde by boli znázornené všetky typy britov. Našiel som českeho predajcu a aj ceny v Čechách. Dozvedel som sa, že keby som vybehol za Moravu, držiak by ma stal rovných 55 Kč…..čo dodať. Pri britoch sa ceny rovnajú 5Kč = 6.50Skk ….. no nič obchodníkov ja nikdy nepochopím.
Tu sú všetky čepele, ja ich musím zohnať niekde inde, ako som vyššie spomenul, môj obchod je v malom meste.