Plastic Session 2004

Počas tradičného predposledného marcového víkendu sa v Poprade konal už 14. ročník Plastic Session – jedného z najväčších modelárskych podujatí na Slovensku.

Žiaľ vystavených modelov bolo viditeľne menej ako v minulosti a čo je horšie aj ich kvalita bola o čosi nižšia (to ale môže byť len môj subjektívny názor). Citeľné to bolo napríklad vo všetkých kategóriách bojovej techniky opäť v porovnaní s mimoriadne kvalitným predchádzajúcim ročníkom. O nič lepšie na tom však neboli ani lietadlá (úpadok mierky 1/72 stále pokračuje), vrtuľníky či figúrky. Výnimkou boli snáď len civilné automobily, ktorých je z roka na rok viac a lepších. Sklamaním bolo aj dosť modelov – veteránov, opozeraných z minulých ročníkov (všimol som si že poniektoré boli na výstave aj po tretí raz…). A nekonečná diskusia by sa dala viesť aj o výsledkoch. Škoda, že tohto roku neboli vyvesené výsledkové listiny (aj keď nenápadne kolovali medzi niektorými modelármi už v nedeľu ráno). Nesklamali však každoroční favoriti, ktorí by vyhrali asi aj bez modelu. Podotýkam však, že rozhodcami neboli modelári z usporiadajúceho klubu.
No ale dosť bolo kritiky, celkovo sa Plastic Session podarila. Veľmi dobrá bola tradičná burza, ktorej pomohlo rozšírenie o ďalšiu miestnosť (čo však tlačenici pri podaktorých stánkoch nezabránilo), zaujímavá bola aj výstava výzbroje a výstroje armád z 2.SV v podaní Klubov vojenskej histórie a mladších určite upútali dve funkčné modelové koľajiská. Keď k tomu prirátam nízke ceny v bufete (konečne si aj bežní občania môžu vychutnať nižšie cenové relácie určené pre štátnych úradníkov) a to, že čašník u Orla pretiahol záverečnú o dve a pol hodiny, niet sa načo sťažovať. O rok prídem zas.

P.S. A ešte niečo – moderátora vyhlásenia výsledkov by som radšej vymenil…

Obrázky zo súťaže nájdete na stránkách KPM Prešov

Prípadné ďalšie odkazy na galérie budem vkladať do komentárov ku článku.

 

 

| Autor: Václav Hochmut