Modelárske obchody v Krakowe

ModelMág navštívil dva modelárske obchody v královskom Krakove.

Pri návšteve poľskeho Krakova, sme po prehliadke leteckého múzea, pochopiteľne chceli navštíviť aj nejaké modelárne. Okrem prieskumu bolo našim zámerom aj čo to nakúpiť, hlavne však nejaké plechy od Partu. Ešte pred odchodom sme si vytipovali dve predajne.
Prvý obchod bol nájdený cez internet a druhý vlastne tiež, plus nám ho odporučil aj jeden z pracovníkov múzea – modelár, ako najlepší v Krakove.
Takže hurá do hľadania!


 


GP HOBBY & MODEL; ulica Ogrodniczek 7
Veľmi biedny obchod, absolútne ho neodporúčam. Síce dobre sa tam ide autom, ale to je celé jeho plus. Skoro žiadna literatúra. Modely lietadie a bojovej techniky nestoja za reč. Nič raritné pre modelára z našich končín. Ceny približne naše, prípadne trochu vyššie. No a plechy od Partu? ŽIADNE! Na moju otázku, že však to sú poliaci povedal. Tak polaci. Čo dodať?
Odchod z dlhým nosom, šefredaktor chcel aspoň minuť zostávajúce zloté, ale fakt sa nedalo za čo!
Ani to nemám k čomu porovnať, tu v Bratislave. Ozaj taký slabý obchod tu nemáme.


 


PHANTOM; ulica Sławkowska, v rohu námestia Svätého Marka
Táto modeláreň je na tom o dosť lepšie. Bojová technika, figúrky a veľa modelov. Ceny však pre nás trochu vyššie. Aj výber literatúry je dostatočny. A čo naše pátranie po Partoch? Nič, vlastne skoro nič, asi tak šesť kúskov na 72-ku.
Myslím, že tu sa vyberať dá, ale zase tu nie je toho toľko, čo by sa nedalo zohnať aj u nas. Plus tie vyššie ceny. Výhoda je, že to je v centre, kúsok od hlavného námestia, takže svoje si nájdu aj Vaše polovičky. Či vy následne nájdete nejaké zloté, to je otázka…
Na porovnanie kvality s našimi predajňami ma napadá asi RC Sabo v centre Bratislavy, v Prahe MPM-ko.