Luňák sa dočkal plechov

Milovníkom bezmotorových lietadiel sa dostáva možnosť vyšperkovať si model Luňáka

Do redakcie sme dostali na otestovanie novinku od firmy Griffon.
Sú to plechy na vylepšenie modelu československého vetroňa Luňák. Model vyrábala pred časom Modela v mierke 1:48. Napriek svojmu veku je to model veľmi pekný, ale plechy mu určite neuškodia, práve naopak, ako napokon každému modelu.

Klasicky zabalené plechy, na aké sme zvyknutí napríklad od Eduardu či Extratechu, nám dovolia podrobne si prezrieť výrobok ešte v predajni, ale pritom je plech dobre chránený pred poškodením.
Na pripojenom obrázku najlepšie vidieť, čo všetko obsahuje daný set. Čo však vidieť nie je, je návod, ktorý je poskladaný vo vnútri balenia. Ten je však prehľadný a nemal by byť problém s použitím výrobku pri stavbe kitu.

Myslím, že môžem zasvätene hodnotiť daný set, keďže som na Luňákovi nielen lietal, ale aj podieľal sa nemalou mierou na jeho kompletnej renovácii. Okrem interiérových plechov, ktoré sú asi samozrejmosťou a vystihujú všetko dôležité, sa výrobca pohral hlavne s partiou brzdových klapiek. Tie sú takmer dokonalé, otázka je, ako sa bude spracovávať táto časť s použitím plechov, totiž vetroň samotný to má dosť komplikovane riešené.

Osobne sa veľmi teším, že si firma Griffon spomenula na tento krásny model krásneho lietadla. V mojom sklade nepostavených modelov sú pripravené dva kusy. Jeden je už rozpracovaný, ale naštastie set sa dá ešte použiť. Každopádne, keď dokončím modely na pracovnom stole, vrhnem sa na Luňáka a aj na Laminára.
Stavbu s využitím setu určite uverejníme na našich stránkach.

P.S. Máme informácie, že sa pripravuje ďalší set na iný svetoznámy vetroň.

Za poskytnuté vzorky na recenziu ďakujeme firme Griffon.